Спочатку було Слово: Виставка до Міжнародного дня рідної мови

23.02.15, 14:00

Днями у Кіровоградському обласному художньому музеї розгорнуто експозицію «Спочатку було Слово…» до Міжнародного дня рідної мови. В експозиції представлені скульптури нашого земляка, члена Національної спілки художників України, заслуженого діяча мистецтв Грузії Андрія Васильовича Німенка (1925-2006).

Відомо, що він брав участь у визволенні Кіровоградщини, нагороджений орденами і медалями. Після війни закінчив Київський художній інститут. Став членом Спілки художників та Спілки письменників. Він – автор кількох поетичних і прозових книг, багатьох скульптур, медалей, графічних та живописних робіт. Творча енергія і віра у живописне начало дали змогу митцеві створити галерею переконливихобразів. Серед них – представлені в експозиції бюсти талановитих українських письменників та культурних діячів, які внесли вагомий внесок у національну культурну спадщину та без яких важко уявити українську літературу. Це – Леся Українка(Лариса Петрівна Косач-Квітка (1871-1913)– українськаписьменниця, перекладач, культурний діяч; Остап Вишня (Губенко Павло Михайлович(1889-1956) – українськийписьменник,новеліст, класиксатиричної прозиХХ ст.; Павло Архипович Загребельний(1924-2009) – український письменник,Герой України, ЛауреатДержавної премії СССР(1980); Григір Михайлович Тютюнник(1931-1980)– українськийписьменник-прозаїк.

Також в експозиції представлена скульптура невідомого автора – бюст Івана Яковича Франка (1856-1916)–українського письменника,поета,публіциста, перекладача, вченого, громадського і політичного діяча. Сьогодні, як ніколи, важливо пам’ятати та шанувати рідну мову, культурні та національні традиції. Любімо свою рідну мову, бо з нею наше майбутнє і майбутнє України!

автор - Сабадаш Катерина, художник І категорії відділу Кіровоградського обласного художнього музею – картинної галереї Петра Оссовського «Світ і Вітчизна»


PlanA - Майбутне варто планувАти


Комментарии

Еще нет комментариев к этому материалу. Будьте первым!
Напишите ваш комментарий
Комментарий:

ПОСЛЕДНИЕ КОММЕНТАРИИ

Яна .Частный зоопарк в селе Озера
Сегодня ездили в зоопарк, он закрыт и неизвестно когда откроют. Я думаю что в этом году туда не стоит ехать, раз…
Alena B.​Серебряное озеро (Скала)
Добрый день !Да,псориаз лечат на озере,некоторые получают небольшое облегчение,у других людей более прогрессивное…
Юра .Голубые озера
Есть ли домики для отдыха на голубых озёрах если можно номер телефона