​Перша річниця безвізу: Політ нормальний!

11.06.18, 14:00

У травні минулого року у Страсбурзі було підписано угоду про безвізовий режим між Україною та Європейським Союзом, і вже з 11-го червня 2017 року документ вступив в силу. Безвізовий режим дозволив нашим співгромадянам вільно перетинати міждержавні кордони без попереднього звернення до посольств та консульств для отримання дозволів.

В результаті, українці, які мають біометричні паспорти, можуть приїздити до країн ЄС з діловою або туристичною метою або у сімейних справах на строк до 90 днів протягом 180-денного періоду протягом року. За даними Державної прикордонної служби, за рік українці скористалися безвізовим режимом 517 тисяч разів. Йдеться про поїздки в ЄС із біометричним паспортом без чинної візи.

Тут важливо розібратися по пунктах: 1) Щоб поїхати в Європу без візи, Вам треба мати біометричний закордонний паспорт. 2) Безвізовий режим не дає права на роботу або навчання в Європейському союзі. 3) Не можна перебувати в Євросоюзі довше, аніж три місяці протягом півроку. Якщо більшість подорожуючих дотримуватимуться цих правил, а порушення не будуть масовими, нашій країні не загрожує скасування безвіза, адже свобода руху людей, товарів, послуг і капіталу – це чотири ключові цінності Європейського союзу.

Вікторія Талашкевич
Вікторія Талашкевич
- За цей рік лібералізація візового режиму стала чи не найпотужнішим інструментом у сприянні контактам між людьми та зміцненні зв'язків між громадянами різних країн , - переконана Вікторія Талашкевич, учасницям команди «Team Europe Кропивницький». Днями, у рамках проекту «Точне відображення Угоди про асоціацію Україна-ЄС в українських медіа» пані Вікторія побувала у Брюсселі, де отримала чимало інформації про ставлення європейців до виконання Україною умов безвізу.

- Існує щорічний звіт Європейської комісії про стан справ в країнах, які отримали безвізовий режим. Серед цих країн не тільки Україна, але і Молдова, Грузія, а також західні Балкани (Албанія, Македонія, Боснія і Герцоговина, Чорногорія, Сербія). І у звіті за 2017 рік, в тій частині, яка стосується України, говориться, що тенденції міграційних процесів насправді покращилися, - розповідає Вікторія Талашкевич. У звіті йдеться про зменшення числа прохань про надання притулку для громадян України в країнах Євросоюзу, а також про поліпшення реадмісії. Це коли держава дає згоду на прийняти назад на свою територію своїх же громадян, які підлягають депортації з іншої держави.

Згадаємо, як все починалося, скориставшись відео зі сторінки Президента України


Що стосується Кіровоградщини, за період з 11-го червня 2017 по сьогодні до Управління Державної міграційної служби України в Кіровоградській області звернулось з питань оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон 76 376 осіб.


- Якщо порівняти цей показник із відповідним періодом у 2016-29017 роках, то тоді було лише 39 208 документів. Відповідно, попит зріс чи не удвічі, - повідомляє речниця управління Інна Захарова.

Нагадаємо, що у підрозділах Управління Державної міграційної служби України в Кіровоградській області запроваджено онлайн-чергу для отримання послуг з оформлення закордонного паспорта та паспорта громадянина України. Після реєстрації людина отримує смс-повідомлення з обраною датою та часом візиту до Управління. Детаьніше читайте за посиланням


PlanA - Майбутне варто планувАти

Комментарии

Еще нет комментариев к этому материалу. Будьте первым!
Напишите ваш комментарий
Комментарий:

ПОСЛЕДНИЕ КОММЕНТАРИИ

Яна .Частный зоопарк в селе Озера
Сегодня ездили в зоопарк, он закрыт и неизвестно когда откроют. Я думаю что в этом году туда не стоит ехать, раз…
Alena B.​Серебряное озеро (Скала)
Добрый день !Да,псориаз лечат на озере,некоторые получают небольшое облегчение,у других людей более прогрессивное…
Юра .Голубые озера
Есть ли домики для отдыха на голубых озёрах если можно номер телефона